15.12.2019 r.

III Niedziela Adwentu

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Kościoła. Dziś zbiórka przed Kościołem na pomoc kościołowi na wschodzie.

2. Dzisiejsza niedziela, III Adwentu jest niedzielą radości, minął bowiem półmetek świętego czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

3. Zapraszam na Roraty w poniedziałek o godz.17.00 i środę o godz. 17.30. Dzieci na Msze św. roratnie zapraszam z lampionami. Zwracam się z prośbą do dzieci i młodzieży, aby w czasie adwentu za każdy dobry uczynek przynosić do kościoła pod stojak adwentowy sianko dla Pana Jezusa. To siano zostanie poświęcone za tydzień i będzie je można zabrać do domu na stół wigilijny.

4. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzę w sobotę 21 grudnia w godzinach porannych. Proszę nowych chorych zgłosić w biurze parafialnym.

5. Na strojenie żłóbka zapraszam parafian w sobotę, 21 grudnia o godz. 10.00. Proszę też o obecność mężczyzn by pomóc zainstalować choinki.

6. W biurze parafialnym przyjmuję wypominki roczne, które są wyrazem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Czytane już są według nowych zgłoszeń.

7. W biurze parafialnym będzie można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 10 zł. Niech na żadnym naszym stole nie zabraknie świecy przypominającej o dobroci i miłości łączącej nas z innymi bardziej potrzebującymi. W biurze także można nabyć opłatek.

8. Dziękuję bardzo za sprzątanie świątyni, a w tym tygodniu Proszę Rodziny Państwa Szymańskich, Cybulskich, Nizgorskich, Szostek i Wojciechowskich.

9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek.

11. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Naszą Arkę i Mikołajka.

12. Intencje mszalne.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia. Tym, Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w najbliższym czasie urodziny, imieniny lub świętują rocznicę ślubu składam najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień.