13.10.2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Kościoła.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek 15 października św. Teresy od Jezusa, w środę 16 października św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek 17 października św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek 18 października św. Łukasza Ewangelisty.

3. Msze święte w dni powszednie zostają przeniesione na godz. 17.00.

4. Różaniec Fatimski, ostatni w tym roku dzisiaj 13 października o godz. 15.00. Serdecznie wszystkich zapraszam. Msza św. w intencji naszej Parafii, a po niej różaniec Fatimski.

5. Dzisiaj w niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski „Wstańcie, chodźmy”. Zbiórka przed Kościołem do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w pracy zawodowej i w życiu osobistymi wszelkiej pomyślności, a nade wszystko wdzięczności uczniów i rodziców.

7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po nim bezpośrednio Msza św. W niedzielę różaniec po Mszach świętych. Serdecznie zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę w intencji naszych rodzin i małżeństw. Jest to Nadzwyczajny miesiąc misyjny.

8. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.

9. W piątek 18 października w święto św. Łukasza. Swoje święto odchodzą Pracownicy Służby zdrowia. Życzymy dużo zdrowia, spokojnej pracy i wdzięczności od pacjentów.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę Parafian o zatroszczenie się o groby na naszym parafialnym cmentarzu.

11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.

12. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek.

13. Dziękuję bardzo za sprzątanie świątyni, a w tym tygodniu Proszę Rodziny Państwa Kleist, Kmieciak i Bońkowskich.

14. Dzisiaj wybory parlamentarne, zachęcam wszystkich Parafian do udziału w wyborach. Głosowanie odbywa się w szkole w Wielkim Łęcku.

15. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Naszą Arkę i Mikołajka.

16. Intencje mszalne.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia. Tym, Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w najbliższym czasie urodziny, imieniny lub świętują rocznicę ślubu składam najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień.