10.11.2019 r.

XXXII Niedziela Zwykła

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Kościoła.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek 11 listopada św. Marcina, we wtorek 12 listopada św. Jozafata, w środę 13 listopada św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna

3. W biurze parafialnym przyjmuję wypominki roczne, które są wyrazem pamięci o naszych bliskich zmarłych.

4. W poniedziałek 11 listopada 2019 r. przypada 101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wójt Gminy Płośnica zaprasza na Mszę świętą na godz. 10.00 w Kościele w Wielkim Łęcku. Msza św. zostanie poprzedzona recitalem pieśni patriotycznych. Po Mszy św. dalsza część uroczystości przy tablicy pamiątkowej przed remizą OSP, apel poległych oraz złożymy kwiaty. Na Mszę św. zapraszam również Strażaków z OSP Wielki Łęck w strojach galowych i ze sztandarem. Parafian proszę o wywieszenie flag narodowych. Niech nie zabraknie w naszej świątyni nikogo komu na sercu leży dobro naszej Ojczyzny. Przed wejściem do kościoła będą wręczane kotyliony. W czasie drugiej części uroczystości, która odbędzie się przy remizie OSP bardzo proszę o podporządkowanie się służbom porządkowym strażackim. Wszystkich Parafian Serdecznie Zapraszamy.

5. Jutro mija druga rocznica ustanowienia Biskupem Toruńskim, Biskupa Wiesława Śmigla, ogarnijmy go swoimi modlitwami, aby Dobry Bóg Mu błogosławił, aby jak najdłużej mógł prowadzić Kościół Toruński.

6. Dziękuję bardzo za sprzątanie świątyni, a w tym tygodniu Proszę Rodziny Państwa Boczek, Mańka, Stachewicz, Sadowskich i Łukasz.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.

8. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek.

9. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Naszą Arkę i Mikołajka.

10. Intencje mszalne.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia. Tym, Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w najbliższym czasie urodziny, imieniny lub świętują rocznicę ślubu składam najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień.