17.03.2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Kościoła. Dzisiaj zbiórka przed kościołem do puszek na misyjne dzieło „ Ad Gentes”.

2. Zapraszam do udziału w wielkopostnych praktykach religijnych:

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 17.00

Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

1. W biurze parafialnym do nabycia są paschaliki świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 8 zł.

2. We wtorek 19 marca Uroczystość św. Józefa. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się za mężczyzn i ojców oraz o ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkich mężczyzn w czasie której będziemy upraszali Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa patrona, dla mężczyzn.

3. Dziś po Mszy świętej dzieci mogą zabrać do domu skarbonki wielkopostne. Jest to jałmużna wielkopostna, którą składamy na rzecz pomocy potrzebującym. Bardzo serdecznie zachęcam do wyrzeczeń i ofiarowania nawet najmniejszych ofiar dla potrzebujących. Skarbonki wielkopostne przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową.

4. W biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.

5. Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Naszą Arkę i Mikołajka.

7. Dziękuję bardzo za sprzątanie świątyni, a w tym tygodniu Proszę Rodziny Państwa Staniszewskich, Sobotka i Bodziany.

8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.

9. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek.

10. Intencje mszalne.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia. Tym, Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w najbliższym czasie urodziny, imieniny lub świętują rocznicę ślubu składam najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień.